rencontre celibataire
Start
PIELGRZYMKA DO LICHENIA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 26 maja 2014 13:41

W dniu 24 maja 2014 r. w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych parafianie z naszej wspólnoty jak i również z parafii Jantar, Tujsk, Sztutowo oraz z Nowego Dworu Gd. udali się na pielgrzymkę do Lichenia. Jest to bardzo szczególne miejsce ze względu na objawienia Matki Bożej i cudowny obraz Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Przybywają tam rzesze pielgrzymów z całej Polski ze swoimi modlitwami, czując wyjątkowość i niezwykły charakter tego miejsca.

Pielgrzymowanie rozpoczęło się od zwiedzenia kaplic położonych w Lasku  Grąblińskim. Tutaj, w pierwszej połowie XIX w., żołnierz napoleoński - Tomasz Kłossowski zawiesił na sośnie wizerunek Maryi. Kilka lat później w tym samym miejscu pasterzowi Mikołajowi Sikatce ukazała się Matka Boża - Bolesna Królowa Polski. Nawoływała do nawrócenia i modlitwy. Przepowiedziała też czasy zarazy. Przed Jej oblicze w 1852 r., podczas epidemii cholery, przybywali wierni po nadzieję i ratunek. Wielu doznało tu uzdrowień. Wszystko to sprawiło, że maleńki obrazek Matki Bożej,  uznano za cudowny.

Następnie pielgrzymi udali się do kościoła św. Doroty, z skąd udali się do Bazyliki. Po zwiedzaniu i zrobieniu grupowego zdjęcia na tle Sanktuarium udali się do Restauracji Arka na obiad.

Po krótkim odpoczynku skierowali się na licheńską Golgotę wysoką na 25 metrów, na której wielkim przeżyciem była Droga Krzyżowa prowadzona przez ks. Pawła.

O godzinie 16.00  odprawiona została Msza Święta. W  bazylice Matki Bożej Licheńskiej nie było tłumów, co sprawiło że mogli uczestniczyć we mszy św. blisko ołtarza z Cudownym obrazem Bolesnej Królowej Polski. Nasz duszpasterz oczywiście koncelebrował Eucharystię i polecał wszystkich pielgrzymów.

Pełni duchowych przeżyć pielgrzymi wyruszyli w drogę powrotną do Stegny. To był piękny czas za który warto dziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej oraz ks. Proboszczowi który sprawił, że pielgrzymka ta mogła dojść do skutku i miała tak wyjątkowy klimat.

Poprawiony: niedziela, 08 czerwca 2014 13:25
Więcej…
 
ROCZNICA I KOMUNII ŚW. PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 19 maja 2014 08:36

W niedziele 18 maja 2014 r. ma Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z IV klas SP ze Stegny i Tujska przeżywały w naszym kościele    rocznicę    swojej I Komunii świętej.
Dzieci ubrane w odświętne stroje, jak rok temu, mogły jeszcze raz przeżyć coś z tamtych, niezapomnianych chwil.
Ale nie było to tylko czyste wspomnienie tamtego wydarzenia sprzed roku. Rocznica I Komunii świętej jest także właściwym momentem, aby uczynić sobie szczery rachunek sumienia. Dotyczy on nie tylko samych dzieci, ale również rodziców i chrzestnych.
Chodzi o zadanie sobie bardzo ważnego pytania: jaki jest mój, czy też mojego dziecka, kontakt z Bogiem?

 

Poprawiony: niedziela, 08 czerwca 2014 12:25
Więcej…
 
FESTYN LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 19 maja 2014 08:35

W sobotę 17.05.2014 r. nasi ministranci wraz z ks. Proboszczem Pawłem Drożdż uczestniczyli w X Festynie Służby Liturgicznej Ołtarza Diecezji Elbląskiej. Organizatorem festynu było Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele katedralnym pw. św. Mikołaja o godz. 10.00. Mszy św. przewodniczył oraz wygłosił kazanie ks. dr Wojciech Skibicki wicerektor Seminarium. Potem na terenie seminarium duchownego odbyła się sportowo-rekreacyjna część festynu.

W Seminarium uczestnicy festynu wzięli  udział grach i zabawach zręcznościowych a także w teście liturgicznym. Lektorzy i ministranci mogli również poznać  budynki seminaryjne oraz dowiedzieć się o tym jak wygląda życie kleryka, cykl formacji w seminarium, plan studiów oraz zwyczajny dzień.

Możemy być dumni z naszych ministrantów, ponieważ na 18 parafii  uczestniczących w festynie z całej diecezji zajęli II miejsce. I miejsce zostało przyznane drużynie ministrantów z parafii p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kamieńcu, III drużyną była służba liturgiczna ołtarza z parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu.

W festynie uczestniczyło 220 ministrantów i lektorów z całej Diecezji Elbląskiej.

 

 

Poprawiony: niedziela, 08 czerwca 2014 12:25
Więcej…
 
BIAŁY TYDZIEŃ PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 19 maja 2014 08:35

<

<

Poprawiony: wtorek, 20 maja 2014 00:05
Więcej…
 
NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
środa, 14 maja 2014 13:07

.....

Poprawiony: czwartek, 15 maja 2014 09:10
Więcej…
 
PIELGRZYMKA DO LICHENIA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 13 maja 2014 12:39

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, która odbędzie się  24 maja 2014 r. (sobota). Koszt ? 80 zł od osoby.  Cena obejmuję przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, usługę przewodnika.


Istnieje możliwość zamówienia obiadu dla całej grupy. Informacje o chęci zamówienia obiadu prosimy podawać podczas zapisu. Koszt obiadu ok. 20 zł.


Zapisy i wpłaty, prosimy dokonywać w zakrystii kościoła po każdej Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej.


Z uwagi na krótki czas do wyjazdu bardzo prosimy o  szybkie podejmowanie decyzji.


Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc na nr telefonu: 502 567 982

 
<< pierwsza < poprzednia 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 następna > ostatnia >>

Strona 217 z 242

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2026

«  maja 2026  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031