rencontre celibataire
Start
ELBLĄSKA SZKOŁA BIBLIJNA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 25 lutego 2024 09:27

Zapraszamy na otwarte spotkania Elbląskiej Szkoły Biblijnej działającej przy Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, przy  ul. Bożego Ciała 10.

Najbliższe spotkania: 2 marca, 29 kwietnia, 18 maja i 8 czerwca w godz. 9.00-12.00.

Tematyka spotkań:

Profetyzm Starego Testamentu: prorok Elizeusz - ks. Jakub Altman
Dzieje Apostolskie - lectio contiunua - ks. Zbigniew Grochowski
Kościół wg Apokalipsy św. Jana (Listy do Kościołów i wizje) - ks. Marek Karczewski
Udział w szkole jest darmowy. Zachęcamy do udziału

 
ZAPROSZENIE NA KONCERT UWIELBIENIA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 15 marca 2024 19:35

Serdecznie zapraszamy na koncert uwielbienia  ON MOCĄ, który odbędzie się 7 kwietnia 2024 r. w Ergo Arenie w Gdańsku.
Wydarzenie pod patronatem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, duszpasterstw diecezjalnych, wspólnot i ruchów.
Informacje i bilety na stronie: https://www.onmoca.pl/

Poprawiony: piątek, 15 marca 2024 19:46
 
PORZĄDEK MSZY ŚW. I LITURGII W OKRESIE TRIDUUM I ZMARTWYCHWSTANIA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 24 marca 2024 09:11

WIELKI CZWARTEK - MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ - GODZ. 18:00
WIELKI PIĄTEK - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ - GODZ. 18:00
WIELKA SOBOTA - MSZA ŚW. WIGILII PASCHALNEJ - GODZ. 20:00
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - GODZ. 6:00 - REZUREKCJA, 10:30, 12:00
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - GODZ. 8:30, 10:30, 17:00

 
PROGRAM WIELKIEGO TYGODNIA I TRIDUUM PASCHALNEGO PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 24 marca 2024 09:16

 

Niedziela Palmowa – Msze święte o 8.30, 10.30 i 17.00.

Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

Uroczysta procesja z palmami do kościoła o godz. 10.30 spod Urzędu Gminy.

Spowiedź przed każdą Mszą św.

Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa - spowiedź św. przed Mszą św. od godz. 17.30

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja indywidualna do godz. 22.00.

Bezpośrednio po Mszy św. - I część Gorzkich Żali.

Wielki Piątek – indywidualna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 17.30.

o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Po liturgii II i III część Gorzkich Żali.

Okazja do spowiedzi po liturgii.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz jemy raz do syta i dwa razy lekko. Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie od 18 do 60 roku życia.

Wielka Sobota – indywidualna adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 19.30.

Poświęcenie pokarmów:

w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 14.00

w Rybinie o godz. 12.30, w Popowie o godz. 12.45

w Stegience o godz. 13.00.


Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00

Okazja do spowiedzi od 15.15 do 16.30

Obchód zmartwychwstania rozpoczyna się w sobotę wieczorem o godz. 20.00 Liturgią Wigilii Paschalnej.

Przynieśmy ze sobą świece, aby odnowić przyrzeczenia Chrztu świętego.

Po liturgii nie ma już czuwania przy Grobie Pańskim.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła.
Następne Msze święte o godz. 10.30 i 12.00.

Uwaga!!! Nie będzie Mszy św. o g. 17.00!

Poniedziałek Wielkanocny

Msze święte o g. 8.30, 10.30 i o 17.00.

 
KONKURS NA WYKONANIE PALM WIELKANOCNYCH PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 10 marca 2024 20:14

Ogłaszamy kolejny  parafialny konkurs na najpiękniejszą i największą palmę.

Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzinami do udziału w konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10:30.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród.

REGULAMIN KONKURSU NA NAJDŁUŻSZĄ  ORAZ NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ  W PARAFII  PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA  W STEGNIE   24.03.2024 r.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie palmy wielkanocnej, która formą i materiałem użytym do jej wykończenia nawiąże do tradycji własnoręcznego przygotowania palm przy użyciu naturalnych materiałów ( zioła - rozchodniki, żarnowiec, bukszpan, gałązki bazi, leszczyny, wiklina; dopuszcza się gałązki tui, cisu, jałowca; suche kwiaty, żywe kwiaty, trawy, zboża; krepina, bibuła, wstążka, wydmuszki, sznurek, itd.) .

Celem konkursu jest:
1. Popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą;
2. Pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej;
3. Stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci i młodzież własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form jej zdobienia;
4. Rozbudzanie inwencji twórczej dzieci, młodzieży oraz dorosłych;
5. Przekaz wartości i tradycji w rodzinie oraz integracja środowiska.

Kategorie konkursu:
Konkurs rozstrzygnięty będzie w dwóch  kategoriach:
NAJDŁUŻSZA Palma Wielkanocna - wysokość powyżej 2 metrów (Palma musi być wykonana w taki sposób, by można ją było swobodnie postawić pionowo. Wysokość palmy będzie mierzona od miejsca, w którym rozpoczęte jest zdobienie. Część, która stanowi uchwyt palmy , nie jest wliczana do ogólnej wysokości palmy).
NAJPIĘKNIEJSZA  Palma Wielkanocna - min. 40 cm;

Oceniane będą:
nawiązanie do tradycji - dobór i bogactwo materiałów, pomysłowość, wkład pracy, estetyka wykonania, ogólne wrażenie artystyczne.

Uwaga!
Konkurs nie  obejmuje gotowych, zakupionych palm wielkanocnych. Preferuje samodzielność wykonania palmy, przy niewielkim wsparciu osoby dorosłej  w przypadku dziecka (np. mocowania, wiązania, pomoc przy wykonaniu kwiatów).

W kategorii „Najdłuższa palma”  dopuszcza się, a nawet zaleca pracę rodziny czy grupy.

KAŻDA PALMA POWINNA BYĆ OPISANA, CZYLI ZAOPATRZONA  W  PRZYMOCOWANĄ METRYCZKĘ  Z  DANYMI AUTORA  (IMIĘ, NAZWISKO, WIEK, MIEJSCOWOŚĆ).

Podsumowanie konkursu
Prezentacja palm i rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24.03.2024 roku w NIEDZIELĘ PALMOWĄ po Mszy Świętej.  Palmy oceniać będzie powołane przez organizatora Jury.
Laureaci (miejsca I-III oraz po 2 wyróżnienia w każdej kategorii) zostaną nagrodzeni.  Pozostali uczestnicy otrzymają odpowiednie dyplomy.

Poprawiony: niedziela, 17 marca 2024 18:11
 
24 GODZINY MĘKI JEZUSA CHRYSTUSA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 17 marca 2024 09:22

W najbliższy piątek, 22.03.2024 r. zapraszamy do udziału w modlitwie „24 Godziny Męki Jezusa Chrystusa” wg zapisów duchowych włoskiej mistyczki, Sługi Bożej Luizy Piccarrety. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 17.00 w piątek i zakończy o godz. 17.00 w sobotę.

Osoby prowadzące będą odczytywały na początku każdej godziny teksty do medytacji na daną godzinę, abyśmy mogli trwać przy Panu Jezusie, który udaje się na Mękę dla naszego zbawienia.

W związku z tym został przygotowany grafik ulic, żeby nie było takiego momentu, w którym Pan Jezus pozostałby sam.

Przy okazji tego nabożeństwa będzie także dyżur w konfesjonale: w piątek od godz. 18.00 do 20.00 i w sobotę od godz. 10.00 do 12.00.

Jezus do Luizy:  "Córko moja, tak miły jest dla Mnie ten, kto stale rozmyśla nad moją Męką, ubolewa nad nią i Mi współczuje, że czuję się jakby pokrzepiony we wszystkim, co przecierpiałem podczas swojej Męki [...]"


24 Godziny Męki Jezusa Chrystusa
medytacja przed Najświętszym Sakramentem 22/23 marca 2024 r.

 

Godzina

Dyżur Parafian z poszczególnych miejscowości i ulic:

17.00 – 18.00

Rybina (1)

18.00 – 19.00

Żuławska, Bałtycka, Elbląska, Pomorska

19.00 – 20.00

Słoneczna, Dworcowa, Kwiatowa

20.00 – 21.00

Gdańska (1)

21.00 – 22.00

Zielna, Zielona, Długosza, Boczna, Wąska, Leśna

22.00 – 23.00

Grunwaldzka (1), Wrzosowa, Nowa

23.00 – 24.00

Gdańska (2)

00.00 – 01.00

Morska, Świerkowa

01.00 – 02.00

Obozowa, Dmowskiego

02.00 – 03.00

Powstańców Warszawy (1)

03.00 – 04.00

Dębowa, Bukowa, Wojska Polskiego

04.00 – 05.00

Bursztynowa, Zacisze, Jaśminowa

05.00 – 06.00

Cicha, Kościuszki

06.00 – 07.00

Jagiełły

07.00 – 08.00

Ogrodowa wraz z ulicami bocznymi, Rycerska,

08.00 – 09.00

Sikorskiego

09.00 – 10.00

Popowo

10.00 – 11.00

Stegienka Osada

11.00 – 12.00

Rybina (2)

12.00 – 13.00

Cisewo, Okólna, Mennonitów, Sportowa

13.00 – 14.00

Lipowa

14.00 – 15.00

Heweliusza, Kopernika

15.00 – 16.00

Powstańców Warszawy (2)

16.00 – 17.00

Grunwaldzka (2), Północna

Poprawiony: niedziela, 17 marca 2024 20:23
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 221

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  czerwca 2024  »
powtśrczpisoni
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930