rencontre celibataire
Start
ROCZNICA PEREGRYNACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 10 czerwca 2014 11:05

W dniu 13 czerwca 2014 r. przypada II Rocznica Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, z tej racji  o godzinie 18.00 będzie sprawowana Msza św. Kazanie wygłosi ks. Zdzisław Berliński z Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Tujska. Bezpośrednio przed Mszą św. o godzinie 17.45 zostanie odprawione Nabożeństwo czerwcowe. Natomiast na zakończenie Eucharystii odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie.

Zgromadźmy się licznie, by podziękować Matce Bożej za owoce nawiedzenia.


 
PAN ANDRZEJ SZAFRAN NOWYM SZAFARZEM PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 09 czerwca 2014 08:02

....

 

Poprawiony: poniedziałek, 09 czerwca 2014 22:51
Więcej…
 
15-LECIE ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KS. PAWŁA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 09 czerwca 2014 08:02

....

Poprawiony: poniedziałek, 09 czerwca 2014 23:00
Więcej…
 
KONKURS NA WYKONANIE SERCA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
środa, 04 czerwca 2014 13:08

 

W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który przypada 27 czerwca 2014 r.  ogłaszamy konkurs dla dzieci na wykonanie Serca, które będzie wyrazem uwielbienia i hołdem złożonym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Podpisane prace przynosimy na Mszę św. odpustową. Serca będą złożone w darze ołtarza.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu odpustu

 
List biskupa elbląskiego na uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2014 roku PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
środa, 04 czerwca 2014 12:59

 

List do wiernych Diecezji Elbląskiej na uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2014 roku

Drodzy Siostry i Bracia we wspólnej wierze, którą wyznaje Kościół!

Obchodzimy dziś uroczyste wspomnienie zesłania Ducha Świętego. Otrzymali Go Maryja, Apostołowie i jeszcze inni wyznawcy Chrystusa. Było to w dniu 50 po zmartwychwstaniu Pana w Jerozolimie. Na modlącą się wytrwale grupę uczennic i uczniów Chrystusa, zstąpił Duch Święty. Doznali oni głębokiego przeżycia. W jednej chwili pozbyli się lęku. Ustąpił smutek i apatia. W takim stanie znajdowali się po ukrzyżowaniu i śmierci Jezusa. Gdy zstąpił Duch Święty odzyskali radość, pokój serca i odwagę, a także energię do działania.

Pod wpływem Ducha Świętego Apostołowie powiązali w całość wydarzenia z niedawnej przeszłości. Jezus umarł, ale Bóg wskrzesił Go z martwych. Zmartwychwstały odszedł do Ojca. Odtąd zaczął się czas Ducha Świętego i Kościoła, który ma w świecie dawać świadectwo o Chrystusie.

Jezus przezwyciężył śmierć, ponieważ Bóg jest mocny i dobry. Dzięki zwycięstwu Chrystusa przed każdym człowiekiem otwiera się perspektywa nadziei życia i szczęścia na zawsze, pomimo chorób, umierania i śmierci.

Duch Święty pochodzi od Boga Ojca. Został dany Kościołowi i światu, aby otwierał ludzi na blask prawdy, skądkolwiek przychodzi. Duch Święty sprawia, że lud Boży trwa w wierze. Oczyszczające i uświęcające tchnienie Bożego Ducha sprawia, że nasze sumienia zaczynają reagować prawidłowo. Opowiadają się za dobrem i sprzeciwiają się złu. Duch Święty sprawia, że w Kościele dorastają nowi święci i dokonuje się złożony proces nawrócenia grzeszników.

Duchu Święty! Zstąp na nowo i odnów naszą codzienność. Odnów nasze osobiste życie, nasze serca, Odnów też nasze małżeństwa i rodziny, zwłaszcza dotknięte konfliktem i zagrożone rozpadem. Wesprzyj chorych w ich cierpieniu i osamotnieniu. Wesprzyj poprzez życzliwych ludzi osoby żyjące w biedzie. Umocnij kapłanów i osoby, które starają się żyć według rad ewangelicznych. Spraw odrodzenie duchowe naszego kraju, naszej ojczyzny. Duchu Pocieszycielu, Wspomożycielu i Obrońco, przyjdź!

Elbląg, 28 maja 2014 roku.

Bp Jacek Jezierski

Biskup Elbląski

 
ZAPROSZENIE BISKUPA ELBLĄSKIEGO NA INGRES PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 29 maja 2014 12:04

Zaproszenie ks. Bp Jacka Jezierskiego do Katedry na ingres

Ojciec Święty Franciszek ustanowił mnie biskupem Kościoła Elbląskiego. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego (8 czerwca), po południu, o godz. 1700, w katedrze elbląskiej, pragnę oficjalnie rozpocząć moją posługę w diecezji. Zapraszam do udziału w uroczystej Mszy Świętej. Będę cieszył się obecnością tych, którzy przybędą do katedry św. Mikołaja: wiernych świeckich, członków zakonów i zgromadzeń zakonnych na terenie diecezji, osoby życia konsekrowanego oraz braci kapłanów.

Proszę wszystkich, a zwłaszcza chorych, o modlitwę wstawienniczą w mojej intencji, abym dobrze wypełniał zadania związane z urzędem biskupa diecezjalnego. Proszę również o modlitwę dziękczynną za dobro, które dokonało się przez pasterską posługę w diecezji elbląskiej, mojego poprzednika, Księdza Biskupa Jana Styrnę.

Elbląg, 28 maja 2014 roku.

Bp Jacek Jezierski

Biskup Elbląski

Poprawiony: czwartek, 29 maja 2014 12:06
 
<< pierwsza < poprzednia 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 następna > ostatnia >>

Strona 216 z 242

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2026

«  lipca 2026  »
powtśrczpisoni
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031