|
ROCZNICA PEREGRYNACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
wtorek, 10 czerwca 2014 11:05 |
W dniu 13 czerwca 2014 r. przypada II Rocznica Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, z tej racji o godzinie 18.00 będzie sprawowana Msza św. Kazanie wygłosi ks. Zdzisław Berliński z Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Tujska. Bezpośrednio przed Mszą św. o godzinie 17.45 zostanie odprawione Nabożeństwo czerwcowe. Natomiast na zakończenie Eucharystii odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie.
Zgromadźmy się licznie, by podziękować Matce Bożej za owoce nawiedzenia.
|
|
PAN ANDRZEJ SZAFRAN NOWYM SZAFARZEM |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
poniedziałek, 09 czerwca 2014 08:02 |
|
....

|
|
Poprawiony: poniedziałek, 09 czerwca 2014 22:51 |
|
Więcej…
|
|
15-LECIE ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KS. PAWŁA |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
poniedziałek, 09 czerwca 2014 08:02 |
|
....
|
|
Poprawiony: poniedziałek, 09 czerwca 2014 23:00 |
|
Więcej…
|
|
KONKURS NA WYKONANIE SERCA |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
środa, 04 czerwca 2014 13:08 |
|
W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który przypada 27 czerwca 2014 r. ogłaszamy konkurs dla dzieci na wykonanie Serca, które będzie wyrazem uwielbienia i hołdem złożonym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Podpisane prace przynosimy na Mszę św. odpustową. Serca będą złożone w darze ołtarza.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu odpustu
|
|
List biskupa elbląskiego na uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2014 roku |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
środa, 04 czerwca 2014 12:59 |
|
List do wiernych Diecezji Elbląskiej na uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2014 roku
Drodzy Siostry i Bracia we wspólnej wierze, którą wyznaje Kościół!
Obchodzimy dziś uroczyste wspomnienie zesłania Ducha Świętego. Otrzymali Go Maryja, Apostołowie i jeszcze inni wyznawcy Chrystusa. Było to w dniu 50 po zmartwychwstaniu Pana w Jerozolimie. Na modlącą się wytrwale grupę uczennic i uczniów Chrystusa, zstąpił Duch Święty. Doznali oni głębokiego przeżycia. W jednej chwili pozbyli się lęku. Ustąpił smutek i apatia. W takim stanie znajdowali się po ukrzyżowaniu i śmierci Jezusa. Gdy zstąpił Duch Święty odzyskali radość, pokój serca i odwagę, a także energię do działania.
Pod wpływem Ducha Świętego Apostołowie powiązali w całość wydarzenia z niedawnej przeszłości. Jezus umarł, ale Bóg wskrzesił Go z martwych. Zmartwychwstały odszedł do Ojca. Odtąd zaczął się czas Ducha Świętego i Kościoła, który ma w świecie dawać świadectwo o Chrystusie.
Jezus przezwyciężył śmierć, ponieważ Bóg jest mocny i dobry. Dzięki zwycięstwu Chrystusa przed każdym człowiekiem otwiera się perspektywa nadziei życia i szczęścia na zawsze, pomimo chorób, umierania i śmierci.
Duch Święty pochodzi od Boga Ojca. Został dany Kościołowi i światu, aby otwierał ludzi na blask prawdy, skądkolwiek przychodzi. Duch Święty sprawia, że lud Boży trwa w wierze. Oczyszczające i uświęcające tchnienie Bożego Ducha sprawia, że nasze sumienia zaczynają reagować prawidłowo. Opowiadają się za dobrem i sprzeciwiają się złu. Duch Święty sprawia, że w Kościele dorastają nowi święci i dokonuje się złożony proces nawrócenia grzeszników.
Duchu Święty! Zstąp na nowo i odnów naszą codzienność. Odnów nasze osobiste życie, nasze serca, Odnów też nasze małżeństwa i rodziny, zwłaszcza dotknięte konfliktem i zagrożone rozpadem. Wesprzyj chorych w ich cierpieniu i osamotnieniu. Wesprzyj poprzez życzliwych ludzi osoby żyjące w biedzie. Umocnij kapłanów i osoby, które starają się żyć według rad ewangelicznych. Spraw odrodzenie duchowe naszego kraju, naszej ojczyzny. Duchu Pocieszycielu, Wspomożycielu i Obrońco, przyjdź!
Elbląg, 28 maja 2014 roku.
Bp Jacek Jezierski
Biskup Elbląski
|
|
ZAPROSZENIE BISKUPA ELBLĄSKIEGO NA INGRES |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
czwartek, 29 maja 2014 12:04 |
Zaproszenie ks. Bp Jacka Jezierskiego do Katedry na ingres
Ojciec Święty Franciszek ustanowił mnie biskupem Kościoła Elbląskiego. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego (8 czerwca), po południu, o godz. 1700, w katedrze elbląskiej, pragnę oficjalnie rozpocząć moją posługę w diecezji. Zapraszam do udziału w uroczystej Mszy Świętej. Będę cieszył się obecnością tych, którzy przybędą do katedry św. Mikołaja: wiernych świeckich, członków zakonów i zgromadzeń zakonnych na terenie diecezji, osoby życia konsekrowanego oraz braci kapłanów.
Proszę wszystkich, a zwłaszcza chorych, o modlitwę wstawienniczą w mojej intencji, abym dobrze wypełniał zadania związane z urzędem biskupa diecezjalnego. Proszę również o modlitwę dziękczynną za dobro, które dokonało się przez pasterską posługę w diecezji elbląskiej, mojego poprzednika, Księdza Biskupa Jana Styrnę.
Elbląg, 28 maja 2014 roku.
Bp Jacek Jezierski
Biskup Elbląski |
|
Poprawiony: czwartek, 29 maja 2014 12:06 |
|