|
WRĘCZENIE KRZYŻY DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
piątek, 14 marca 2014 20:05 |
|
?Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.?
Mt 10,38
W dniu 9 marca 2014 r. na Mszy Świętej o godz. 10.00, miał miejsce uroczysty obrzęd wręczenia krzyży dla młodzieży z naszej parafii, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Był to kolejny etap formacyjny, który ma przygotować kandydatów do świadomego i godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
Jeżeli Krzyż zostaje przyjęty, przynosi zbawienie i pokój. Bez Boga Krzyż nas przygniata; z Bogiem daje nam odkupienie i zbawienie. Weź Krzyż!, przyjmij go, nie pozwól, aby przygniotły cię wydarzenia, ale z Chrystusem zwyciężaj zło i śmierć! Jeżeli z Ewangelii Krzyża uczynimy program swojego życia, jeżeli pójdziemy za Chrystusem, aż na Krzyż, w pełni odnajdziemy samych siebie!
Polecajmy wszystkich przygotowujących się do tego sakramentu w modlitwie. Wspierajmy ich oraz ich rodziny naszymi modlitwami, by z ufnością przyjmowali doświadczenia jakie przynosi codzienne życie i potrafili je jednoczyć z Krzyżem Chrystusa.
|
|
Poprawiony: sobota, 15 marca 2014 13:47 |
|
Więcej…
|
|
DZIEŃ SKUPIENIA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
piątek, 14 marca 2014 19:58 |
|
....

|
|
Poprawiony: środa, 19 marca 2014 12:53 |
|
Więcej…
|
|
NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
środa, 05 marca 2014 10:19 |
|
Środa Popielcowa to dzień, kiedy w Kościele Katolickim rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej Pokuty. W dniu 5 marca Msze św. z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o godz. 8.30 i 17.00. Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne: w piątki będziemy rozważali Mękę Pańską na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych i młodzieży, bezpośrednio po Drodze Krzyżowej będzie Msza św. a w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 będziemy mogli uczestniczyć w nabożeństwie Gorzkich Żali.
Niech Słowa Ojca Świętego Franciszka pomogą nam w dobrym przeżyciu tego czasu:
ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA WIELKI POST 2014 ROKU Stał się ubogim, aby wzbogacić nas swoim ubóstwem (por. 2 Kor 8, 9).
Drodzy Bracia i Siostry! W czasie Wielkiego Postu chcę podzielić się z wami kilkoma refleksjami, które mogą wam być pomocne na drodze nawrócenia osobistego i wspólnotowego. Punktem wyjścia niech będą słowa św. Pawła: ?Znacie przecież łaskę Pana naszego Jezusa Chrystusa, który będąc bogatym, dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić? (2Kor 8,9). Apostoł zwraca się do chrześcijan Koryntu, zachęca ich, aby szczodrze dopomogli wiernym w Jerozolimie, którzy są w potrzebie. Co mówią nam, współczesnym chrześcijanom, te słowa św. Pawła? Co znaczy dla nas dzisiaj wezwanie do ubóstwa, do życia ubogiego w rozumieniu ewangelicznym?
|
|
Więcej…
|
|
DZIEŃ SKUPIENIA AKCJI KATOLICKIEJ OKRĘGU NADMORSKIEGO |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
wtorek, 04 marca 2014 14:06 |
|
W dniu 1 marca 2014 r. po raz pierwszy w naszym kościele odbył się Dzień Skupienia dla członków Akcji Katolickiej Diecezji Elbląskiej Okręgu Nadmorskiego. Uczestnikami spotkania byli członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z Nowego Dworu Gdańskiego, Kępek, Kmiecina, Tujska oraz ze Stegny. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Elblągu ? Pani Irena Rębowska Skarbnik DIAK oraz Pan Jerzy Rogalski Prezes DIAK. Najważniejszą częścią Dnia Skupienia była Msza Święta, której przewodniczył o. Sylwester Grabowski z Krynicy Morskiej, w koncelebrze uczestniczył ks. Dariusz Kulecki ? Parafialny Asystent POAK Kępki. Niestety z powodu choroby we Mszy św. i spotkaniu nie mógł uczestniczyć nasz ks. Proboszcz Paweł Drożdż. Po Eucharystii udaliśmy się do salki katechetycznej na konferencję oraz poczęstunek. Konferencję wygłosił ks. Dariusz Kulecki z Parafii Kępki. Tematem była analiza dokumentu ,,Verbum Domini?? Benedykta XVI, który mówi o Słowie Bożym w życiu i misji Kościoła. Następnie był czas na sprawy organizacyjne. Prezes Pan Jerzy Rogalski poinformował zgromadzonych o rezygnacji Pani Ireny Rębowskiej z funkcji skarbnika DIAK i w tym miejscu podziękował pani Irenie za współprace i zaangażowanie w pracę na rzecz stowarzyszenia. Jednocześnie podał do wiadomości, że uchwałą Zarządu DIAK nowym skarbnikiem została Pani Barbara Mroczek z POAK Kępki. Po krótkiej przerwie udaliśmy się do kościoła na Adoracje Najświętszego Sakramentu. Dzień minął szybko, bo czas spędzony aktywnie, ciekawie i w doborowym towarzystwie, jak powszechnie wiadomo, mija w oka mgnieniu? Warto zatem czekać na kolejny Dzień Skupienia, który odbędzie się w październiku w Parafii Kępki, na który już teraz serdecznie zapraszamy. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że będzie równie wartościowy i udany jak Dzień Skupienia, który wspólnie przeżyliśmy w Stegnie.
|
|
Poprawiony: piątek, 14 marca 2014 18:24 |
|
Więcej…
|
|
STEGIEŃSKIE KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA Z WIZYTĄ U WERBISTÓW |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
wtorek, 04 marca 2014 12:41 |
|
Jak co roku, w ostatnią niedzielę lutego, delegaci Koła Przyjaciół Radia Maryja udali się do Elbląga na tradycyjne skupienie dla Współpracowników Misyjnych Zgromadzenia Słowa Bożego (Księży Werbistów). Odbyło się ono 23 lutego 2014 roku w kościele pw. Bożego Ciała. W trakcie tego spotkania w sposób szczególny modlono się o nowe, liczne i dobre powołania misyjne, szczególnie dla werbistów i Służebnic Ducha Świętego. W programie spotkania był przewidziany: Różaniec misyjny (jedna dziesiątka odmawiana w języku portugalskim); spotkanie z misjonarzem z Togo i Angoli ? o. Edwardem Sito SVD, projekcja filmu misyjnego pt. ?Misja o. Andrzeja Fecko SVD w Angoli, Msza św. w intencji Misji i o dar nowych powołań misyjnych (błogosławieństwo w języku mbundu). Była też okazja, aby zaopatrzyć się w literaturę religijną. Zebrani na wspólnej agapie mogli podzielić się własnymi spostrzeżeniami i wnioskami z młodymi werbistami, wyjeżdżającymi w tym roku do Boliwii i do Papui Nowej Gwinei. Wiele osób wsparło misjonarzy ofiarą pieniężną oraz przyniesionymi z sobą środkami czystości i kulami ortopedycznymi na rzecz szpitala św. Łukasza w Kifangondo w Angoli. Całość zakończyła się odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Prowadzącym spotkanie był Dyrektor Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie, o. dr Wiesław Dudar SVD.
|
|
Poprawiony: piątek, 14 marca 2014 18:59 |
|
Więcej…
|
|
LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA NAD MORZEM |
|
|
|
Wpisany przez Redaktor
|
|
wtorek, 04 marca 2014 12:39 |
|
W dniu 8 lutego 2014 r. odbyła się kolejna zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza. Tym razem spotkanie odbyło się w kaplicy św. Anny, mieszczącej się w Domu Pomocy Społecznej MORS. Ministranci wraz z ks. proboszczem trwali na wspólnej modlitwie. W tym dniu dopisywała pogoda, więc nie mogło zabraknąć spaceru nad brzegiem morza. Po zaczerpnięciu rześkiego powietrza i nabraniu pozytywnej energii płynącej z promieni słonecznych udali się do Pani Urszuli Kordeckiej na gorącą czekoladę i poczęstunek za co serdecznie dziękujemy. Miejmy nadzieję, że spotkanie zaowocuje umocnieniem więzi wśród ministrantów, a to z kolei spowoduje gorliwsze pełnienie służby ministranckiej.

|
|
Poprawiony: piątek, 14 marca 2014 18:30 |
|
Więcej…
|
|